Domowymarketing.pl

Jak prowadzić kampanię WoMM?

Jak prowadzić kampanię WoMM

WoMM, czyli marketing szeptany, to szereg działań opartych przede wszystkim na dyskusji oraz dialogu. W tym celu wykorzystywane są różne platformy w internecie, a także angażowane są osoby znane publicznie. Jak jednak poprowadzić skuteczną kampanię WoMM? Podpowiadamy, czego się wystrzegać, a na jakie działania zwrócić szczególną uwagę.

Dlaczego marketing szeptany jest skuteczną formą reklamy?

W dzisiejszych czasach użytkownicy są już przyzwyczajeni do reklam i po prostu na nie nie reagują. Większość z nas ma już zainstalowane wtyczki, blokujące wyskakujące banery i nauczyliśmy się, czym są wyniki organiczne, a nieorganiczne. Dlatego też marketingowcy muszą znaleźć nowe formy reklamy, które będą bardziej trafne do obecnych czasów.

Z odpowiedzią przychodzi nam marketing szeptany. Jego skuteczność polega na działaniu, na jakim się opiera. Możliwość interakcji oraz dialog – to główne cechy, które wyróżniają WoMM od innych form komunikacji. Ponadto zaangażowanie osób, które są powszechnie znane w internecie, zwiększa naszą rozpoznawalność wśród szerokiej grupy docelowej i przekłada się na zaufanie wobec naszej marki.

Czym jest, a czym nie jest marketing szeptany?

Na początek warto zaznaczyć, czym nie jest marketing szeptany. Przede wszystkim żadna skuteczna  kampania WoMM nie ma na celu dezinformację odbiorców. Nie ma zatem sytuacji, kiedy influencer publikuje materiał promujący naszą markę bez informacji o tym, że dana publikacja ma charakter sponsorowany.

Marketing szeptany nie ma także na celu zubożenie przekazu i ograniczenie go do przekazywania tylko informacji i opinii i produkcji o produkcje. To szeroko zakrojona strategia marketingowa, która polega przede wszystkim na nawiązaniu dialogu z konsumentami, wskutek czego wzrasta świadomość naszej marki, co przekłada się na sprzedaż.

Jeśli zapomnimy o tym najważniejszym czynniku, jakim jest dialog, użytkownicy bardzo szybko wykryją fałsz. Z kolei efekt, jaki osiągniemy danym działaniem, będzie odwrotny od zamierzonego. Pamiętajmy także, że negatywne opinie mogą pozostać w sieci na zawsze, co utrudni nam dalszą reklamę.

W trakcie tego rodzaju kampanii możemy wykorzystywać różne narzędzia, w zależności od obranej grupy docelowej. Marketing szeptany może zatem przybrać formę poleceń na forach internetowych, jak też współpracę z czołowymi blogerami, liderami opinii, a także z influencerami, czyli znanymi osobami w internecie, których opinie mogą kształtować decyzje konsumenckie ich grupy odbiorców.

Jak wybrać agencję do kampanii WoMM?

Kampanii WoMM nie zrealizujemy w ciągu tygodnia. Żeby osiągnąć finalny efekt, potrzebujemy mieć dobrze opracowaną strategię, która będzie obejmowała nie tylko wybór grupy docelowej, ale również wybrane kanały komunikacji oraz sposób przekazu. Dlatego też postawmy na agencję marketingową, która ma już na tym polu niemałe doświadczenie i świadczy tego rodzaju usługi z sukcesami dla swoich klientów.

Nie wybierajmy za to agencji, która ma do zaoferowania wyłącznie niską cenę. Może ona świadczyć o niskiej jakości świadczonych usług. Z kolei nieumiejętne prowadzenie dialogu doprowadzi do niewłaściwego wizerunku, jaki zostanie utrwalony przez  użytkowników.

Dobra agencja marketingowa pomoże nam w realizacji naszych celów, dzięki czemu zdobędziemy długofalowe przywiązanie oraz zaufanie konsumenta. Żeby jednak tak się stało, potrzebujemy dużego nakładu pracy oraz zaangażowania osób, które podejmują się kampanii WoMM.

Dla kogo jest dedykowany marketing sponsorowany?

Z marketingu szeptanego korzysta wiele marek, które potrzebują nowej formy reklamy, aby dotrzeć do jak największej grupy odbiorców. Możliwości, jakie oferuje kampania WoMM, zachęcają przede wszystkim młode marki, które nie mają jeszcze zbudowanej wokół siebie grupy odbiorców.

Kampania WoMM pozwoli na znaczny wzrost zainteresowania produktem bądź usługą, nawet jeżeli ta jest na rynku dopiero od niedawna. Wykorzystanie buzz marketingu oraz wpływu influencerów to dobra strategia, jeśli zależy nam na szybkim efekcie.

Jednakże marketing szeptany może być także wykorzystany przez marki, które funkcjonują na rynku już przez jakiś czas. W przypadku rebrandingu oraz wprowadzania nowych usług kampania WoMM może w znacznym stopniu pomóc i zapewnić, że komunikat trafi do właściwej grupy odbiorców w szybkim czasie.

Marketing szeptany – podsumowanie

„Wyszeptane rekomendacje”, czyli kampania WoMM to idealne dopełnienie naszej strategii marketingowej.  Użytkownicy, którzy mają styczność z marką poprzez niestandardowe formy reklamy, jakie oferuje między influencer marketing, jak też korzystanie z liderów opinii, są bardziej skłonni do dokonania zakupu. Wzrasta tym samym zaufanie do firmy.

Dobrze przygotowana kampania WoMM działa według wcześniej przyjętej strategii oraz łączy się z innymi kanałami komunikacji, jak i samej reklamy w internecie. Dlatego, jeżeli zależy nam na uzyskaniu dobrego, finalnego efektu – skupmy się na wyborze profesjonalnej agencji marketingowej, która zajmie się kompleksowo obsługą nasze marki i zadba o to, aby przygotowany przekaz zadziałał na jej korzyść.

Jak prowadzić kampanię WoMM?
Exit mobile version