Domowymarketing.pl

Pozycjonowanie stron – jak się nauczyć

Pozycjonowanie stron – jak się nauczyć

Osoby, które teraz zajmują się pozycjonowaniem stron, też kiedyś startowały od zera. Daje to nam szansę na osiągnięcie podobnych rezultatów i realizację własnych planów. Od czego jednak zacząć naukę pozycjonowania i do jakich źródeł warto siegnąć? Podpowiadamy najskuteczniejsze sposoby na poznanie SEO od kuchni.

Dobre źródło wiedzy to podstawa

Aby rozpocząć przygodę z pozycjonowaniem, musimy poznać jego solidne podstawy. Dostarczą nam one nie tylko niezbędnych informacji, ale także wyobrażenie o tym, jak wygląda świat SEO i czego możemy się spodziewać.

Odpowiednia lektura, zamiast podania ogólników, da nam odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Ponadto będzie to materiał, który zawsze będziemy mogli mieć pod ręką, jeśli napotkamy po drodze przeszkodę. Dlatego ważne jest, aby poszukać już na początku odpowiednich źródeł informacji, po które będziemy mogli sięgać w razie potrzeby. Mogą nim być zarówno eksperckie książki, jak i internet. W przypadku źródeł papierowych pamiętajmy jednak, że na przestrzeni lat zagadnienia SEO ulegają zmianom i książka sprzed kilku lat może nie być aktualna.

Zdobywanie własnego doświadczenia

W pozycjonowaniu, podobnie jak w innych dziedzinach, teoria nie wystarczy. Żeby móc się nazwać ekspertem oraz zdobyć doświadczenie, trzeba sięgnąć do praktyki. Prowadzenie swoich własnych projektów dostarczy nam najlepszą dawkę wiedzy. Tym sposobem utrwalimy sobie informacje przyswojone z książek, a także zdobędziemy nowe.

Pomimo tego, że pierwsze projekty nie będą zbyt duże, są niezbędne w zdobywaniu doświadczenia. Na początek nie potrzebujemy również środków finansowych. Najważniejszy będzie poświęcony czas, a nie finanse. Dlatego nie szukajmy wymówek, aby nie próbować sił na własną rękę. W końcu, kiedy chcemy pozycjonować strony zawodowo, powinniśmy szukać jak najwięcej możliwości praktyki.

Pytanie o pomoc ekspertów

Internet nie zawodzi w potrzebie. Podobnie jest w przypadku pozycjonowania. W trakcie nauki zapewne niejedno pytanie przyjdzie nam do głowy. Natomiast odpowiedź nie zawsze odnajdziemy w książkach. Niektóre niuanse, jak też najnowsze zmiany w algorytmach wymagają fachowej pomocy.

Jeśli jeszcze nie zostaliśmy w tej dziedzinie ekspertami, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapytać inne osoby. W internecie odnajdziemy wiele grup w mediach społecznościowych oraz for poświęconych SEO Dzięki nim z dużą dozą prawdopodobieństwa odnajdziemy odpowiedź na nasze pytanie. Pamiętajmy jednak, aby na początku sprawdzić, czy dany wątek już się nie przewijał. Tym sposobem szybciej dotrzemy do rozwiązania i nie zabierzemy czasu innym specjalistom SEO na grupie.

Praktyka zawodowa

Kiedy opanujemy podstawy i wciąż chcemy zająć się pozycjonowaniem na poważnie, powinniśmy rozważyć podjęcie praktyki zawodowej. Dostanie się do wymarzonego świata  SEO nie jest trudne. Jednakże trzeba przejść po kolei przez pewne etapy, aby osiągnąć ten cel.

Najszybciej rozwiniemy swoje umiejętności, pracując w agencji, która specjalizuje się w SEO. Nawet jeśli docelowo planujemy być freelancerami, praktyka w firmie pozycjonującej dostarczy nam cennego doświadczenia, którego nie zdobędziemy sami.

Znając podstawy i realizując swoje małe, pierwsze projekty możemy spróbować swoich sił na stażu, a nawet na stanowisku juniora. Pracując w agencji, poznamy prawdziwy świat SEO i będziemy mieli możliwość zaangażowania się w niejeden projekt. Do naszej dyspozycji będzie szereg płatnych narzędzi, a także możliwość brania udziału w szkolenia w firmie, jak i na zewnątrz. Kto wie, może postanowimy zostać w firmie na dłużej i pod jej opieką rozwiniemy swoje skrzydła? Wszystko zależy od nas i naszej determinacji.

Ile czasu potrzeba na naukę pozycjonowania?

Na samym początku pozycjonowanie może nas przytłaczać ogromem wiedzy. Ilość blogów oraz ekspertów, których warto śledzić, jest imponująca. Możemy mieć wrażenie, że przyswojenie najważniejszych informacji zajmie nam sporą ilość czasu, a może nigdy nie uda nam się tego osiągnąć.

Warto jednak podkreślić, że nie ważne jest, ile czasu poświęcimy na naukę. Znacznie istotniejsze jest jego wykorzystanie. W internecie znajduje się wiele materiałów dotyczących pozycjonowania. Ile jednak z nich możemy faktycznie nazwać rzetelnym źródłem wiedzy? Po odseparowaniu rzeczy istotnych od mniej ważnych może się okazać, że tak naprawdę materiału do nauki jest znacznie mniej, aniżeli moglibyśmy przypuszczać. Dlatego też tak ważna jest jakość źródeł, po które sięgamy. Tym sposobem nauka pozycjonowania będzie nie tylko skuteczniejsza, ale i krótsza.

Podsumowanie

Na koniec pamiętajmy, że SEO to żywa dziedzina wiedzy, gdzie poszczególne informacje ulegają dezaktualizacji co pewien czas. Z tego powodu nauka pozycjonowania nie kończy się po osiągnięciu danego pułapu. Nawet wieloletni eksperci SEO wciąż muszą śledzić aktualne zmiany oraz przyswajać nowe informacje.

Pozycjonowania można nauczyć się od zera. Jeśli jesteśmy wystarczająco zdeterminowani, bez trudu dotrzemy do właściwych źródeł. Prowadząc swoje własne projekty oraz pracując w agencji, zdobędziemy niezbędną wiedzę, którą możemy wykorzystać w praktyce i rozpocząć owocną karierę specjalisty od pozycjonowania.

Pozycjonowanie stron – jak się nauczyć
Exit mobile version